Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru, které nabízí platforma ENERGY-HUB

Benzina pokračuje v modernizaci svých myček. Rozšiřuje pěnovou a světelnou show

14. 08. 2019
13:00
unipetrol.cz Pavel Kaidl

Benzina nadále mohutně investuje do modernizace svých čerpacích stanic a automatických mycích linek. Největší síť čerpacích stanic v České republice v současné době provozuje už 138 myček, které postupně procházejí modernizací. Té se letos dočká dalších 25 lokalit. Vybrané myčky jsou navíc vybavovány pěnopádem FoamSensation, který kombinuje perfektní kvalitu mytí s unikátním světleným zážitkem.

# TZ
# infrastruktura
# doprava

„Jako největší provozovatel čerpacích stanic i automatických mycích linek v Česku se soustředíme především na modernizaci stávajících poboček. Už více než polovina našich myček prošla modernizací. Vloni jsme do jejich rozvoje investovali více než 100 milionů korun a podobnou částku plánujeme investovat i letos,“ říká Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro značky Benzina.

Benzina vybavuje své čerpací stanice moderními mycími linkami SC2 Classic a SC2PRO od německé společnosti WashTec. Myčky disponují šetrnými pěnovými kartáči SoftTecs2, díky kterým nehrozí žádné poškození laku a také tlakem vody až 70 barů pro maximální účinnost předmytí vozidla.

Některé nově modernizované myčky pak nabízí i neotřelý zážitek prostřednictvím technologie FoamSenstation. V případě volby prémiového programu Exklusiv za 329 korun totiž auto pokryje extra porce účinné aktivní pěny vytvářející kompaktní stěnu nasvícenou LED diodami a zákazník může sledovat neobvyklou hru barev na pěnovém vodopádu. Program Exklusiv však nenabízí pouze show, ale rovněž kvalitnější mytí. To zaručuje použití až patnáctinásobku pěny a extra mytí ráfků kol.

Technologie FoamSenstation je na myčkách Benziny dostupná od roku 2017 a nyní ji zákazníci mohou využít už na devíti lokalitách po celém Česku: v Praze na Barrandově, Jižní Spojce a na Kolbenově ulici. Mimo hlavní město pak v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou, Zlíně, Kolíně, Říčanech a Mělníku. Do konce letošního roku bude technologií FoamSensation vybaveno až 16 lokalit. „Našim cílem je poskytovat prémiové mytí za přijatelné ceny a plnit rostoucí očekávání našich zákazníků pomocí těch nejmodernějších technologií, které mohou nabídnout i speciální zážitek atraktivní nejen pro děti, ale i pro dospělé,“ uvedl Filip Balcárek.

Benzina loni jako první v Česku spustila mobilní aplikaci Mycí Digi Linka, díky které si zákazníci mohou nechat umýt auto bez nutnosti platit za mytí na pokladně čerpací stanice. Vše se odehrává přimo v mobilu zákazníka velmi interaktivním a přehledným způsobem. Stačí si jen v prostředí aplikace najít mycí linku, postavit se před ní na vyznačenou bílou čáru a následně už jen spustit libovolný mycí program. Zákazníci navíc ušetří. Aplikace nabízí celou řadu zvýhodnění např. Happy Hours se slevou 20 % nebo výhodné balíčky mycích programů. V rámci uvítání nových uživatelů aplikace momentálně Benzina nabízí první mytí libovolným programem za pouhých 49 korun!


Benzina je součástí skupiny Unipetrol a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Za 61 let své existence prošla bohatým vývojem. Jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS, celkem v Česku provozuje 413 čerpacích stanic a má tržní podíl 23,7 %. V letošním roce vstoupila na Slovensko, když v dubnu otevřela první čerpací stanici v Malackách.

související články

Německá páteřní přenosová vedení dostanou do vínku novou technologii. Využita bude poprvé na světě

15. 12. 2019
14:00
oEnergetice.cz

Němečtí provozovatelé přenosové soustavy pro důležitá páteřní přenosová vedení SuedLink, SuedOstLink a A-Nord  použijí inovativní stejnosměrné 525kV kabely s plastovou izolací. Ty nahradí doposud používané kabely s nižším napětím.  Na realizaci…

# elektřina
# technologie
# infrastruktura
# OZE

V Nemecku o Nord Streame 2: Američania vydierajú Európu

15. 12. 2019
01:32
Pravda.sk

Nejde o vplyv Ruska v Európe, ale o záujmy USA dostať na európsky trh svoj drahý plyn, komentujú médiá v Nemecku sankcie za Nord…

# plyn
# politika
# infrastruktura

E.ON vyhrál zakázku od BMW na provoz 4100 dobíjecích míst pro elektromobily

14. 12. 2019
17:00
oEnergetice.cz

Nedávno vypsaný tendr na 4100 dobíjecích míst pro společnost BMW vyhrál energetický gigant E.ON. Dobíjecí místa budou v…

# automotive
# infrastruktura

S elektromobily zablokovali benzinku, mstili se za parkování u nabíjecích stanic

14. 12. 2019
07:32
Novinky.cz

Skupina chorvatských majitelů elektromobilů uspořádala v pondělí protest, kterým chtěla upozornit na blokování dobíjecích stanic…

# automotive
# infrastruktura

ČEZ zahájil provoz 4MW baterie v rámci společného pilotního projektu s ČEPS

14. 12. 2019
00:32
ČEZ

Velkokapacitní bateriový systém k ukládání energie a testování různých režimů poskytování podpůrných služeb pro energetickou…

# TZ
# AKU-BAT

AgriKonference 2020

09. 01. 2020 09:00 - 17:00
Zlín; Hotel Moskva, náměstí Práce 2512, 760 01 Zlín
Témata konference budou: rozšíření BPS; kogenerační jednotky; půda, klima, hnojení a aktuální legislativa a budoucnost bioplynu.

CES 2020

07. 01. 2020 - 10. 01. 2020
Las Vegas, USA
CES je mezinárodní veletrh inovací, kde se každoročně představují nové generace technologií, které si dávají za cíl změnit svět k lepšímu, začne již během několika týdnů.

Kyberbezpečnost v síťových odvětvích

16. 01. 2020
Nádražní 43/84, 150 00, Praha
Ochrana a bezpečnost moderních počítačových a informačních systémů je v posledních letech ohrožena nejen již dlouho známými virovými infekcemi, ale i cílenými hackerskými útoky a hybridními hrozbami.

ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.

47721
Počet publikovaných novinek
1603
Počet publikovaných akcí
450
Počet publikovaných článků
ENERGY-HUB využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování jakéhokoli obsahu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5, Česká republika