Miliony tun elektronického odpadu? To je stinná stránka umělé inteligence
Bouřlivý rozvoj generativní umělé inteligence vyžaduje časté upgrady hardwaru a čipové technologie, protože stávající zařízení rychle „morálně zastarávají“. Bez jakýchkoliv opatření by však produkce elektronického odpadu způsobená tímto rychlým rozvojem AI zaznamenala výrazný nárůst: z 2600 tun v roce 2023 na 2,5 milionu tun v roce 2030, uvedli vědci. Jejich článek s analýzou tohoto tématu vyšel v recenzovaném časopise Nature Computational Science.
Nie ste prihlásený
Ak si chcete prečítať viac, staňte sa členmi ENERGY-HUB club
Prihlásiť saVyskúšajte mesačné členstvo v ENERGY-HUB clubu zadarmo!
Súvisiace články
ČEZ prodává své polské elektrárny manažerovi Křetínského. Nevylučuje ani definitivní odchod z Turecka
Komu ČEZ prodal své polské uhelné elektrárny? „Trudno powiedzieć“, tedy „těžko říct,“ odpovídá na svou vlastní otázku polský ekono…
Obce z Pošumaví vytipované pro jaderné úložiště se odvolaly proti verdiktu MŽP
Obce z Pošumaví, které je v ČR jednou ze čtyř vytipovaných oblastí pro vznik hlubinného úložiště radioaktivního odpadu, podaly odv…
Vodárenská akciová společnost mělo loni poprvé zisk přes 100 mil. Kč
Vodárenská akciová společnost, (VAS), která zásobuje vodou přes půl milionu lidí na jižní Moravě, na Vysočině a částečně i v Pardu…
Dôvera investorov v ekonomiku Nemecka aj celej eurozóny v novembri klesla
Približne 62,5 percenta opýtaných analytikov v prieskume neočakávalo žiadne zmeny v ekonomickej aktivite eurozóny, 25 percent pred…
ČEZ snížil čistý zisk za tři čtvrtletí na 23,4 mld.Kč, prodává aktiva v Polsku
Energetické skupině ČEZ klesl ve třech čtvrtletích letošního roku čistý zisk na 23,4 miliardy korun, což je meziročně o 6,4 miliar…
ENERGY-HUB je moderná nezávislá platforma pre priebežné zdieľanie spravodajstva a analytických článkov z energetického sektora. V rámci nášho portfólia ponúkame monitoring českej, slovenskej aj zahraničnej tlače.